Nüüdseks olen natuke üle 3 nädala saanud peale laagrit jälle eestimaa pinnal trenni teha ja ütleme, et kui 1,5-2 nädalat tagasi oli seis veel päris kehv, siis tundub, et tänaseks olen saanud paremasse seisu.
17.mail tegin oma hooaja n.ö teise stardi(kui aprillis Portugalis võisteldud 200m ka hooaja sisse läheb). Võistlesin enda kodule väga lähedal Paikuse staadionil, kus toimusid koolidevahelised võistlused. Neil võistlustel jooksin 100 meetrit enda tippmargist 91 sajandikku aeglasemini, mille kohta polegi rohkem pikemalt midagi rääkida, kuid veel hullem oli see, et jooks ise ei tundunud mulle nii halb. Lisaks tegin kaasa veel kuulitõukes, kus 3kg kuuli jõudsin tõugata 10.20m kaugusele.
Eks hooaja algus on mul ja arvan, et paljudel olnud enamasti krobeline, kuid iga-aasta mõtlen, et kas tõesti on mul iga eelnev hooaeg NII raskelt alanud.
Umbes nädal peale võistlust ehk 25.-26.mai ootas ees Rakveres kiir- ja tõkkejooksu ning hüppajate alarühma hooaja eelne kogunemine, kus olin seekord osalejatest kõige noorem, kuid sellest polnud ju midagi, sest päris uhke tunne oli ju Õilme Võroga teisel päeval starte pakkudelt koos teha või vaadata kuidas Kreete Verlin trenni teeb :)
Kõigest siis natuke lähemalt. Esimesel päeval olid meil kavas testid, mis nägid ette sellised:
- lendlähtest 30 meetri jooks (koos sammuanalüüsiga)
- paigalt kaugushüpe
- paigalt viisikhüpe
- 3kg kuulijänn ette
- varbseinal kõhulihased
Igaksjuhuks seletan siis lahti, et lendlähtest 30m tähendab siis seda, et hoogu võetakse mitukümend meetrit ning postidega on märgitud maha 30 meetrine ala, mille vahel tuleb saavutada tippkiirus. Sammuanalüüs= tippkiirusel jooksmisel(ehk see 30m ala) mõõdeti sammupikkust, sammusagedust ühes sekundis, kontaktaega maapinnaga.
Mina tegin 2 jooksu, millest esimese aeg oli 3,35 ning teisel korral tuli isegi veel parem aeg 3,33. Rekord on mul 3,32 mis jäi siis napilt ületamata. Et tuua siia mingisugune võrdlus, siis naistest oli Rakveres kiireim aeg 3,17 ning meestest 2,84.
Teisena siis paigalt kaugus, kus ma vist esimest korda elus üldse hüppasin naelikutega(sprindinaelikutega aga no parem kui üldse mitte midagi :D). Seal tuli isiklik rekord 2.45. Järgmisena viisik, mis läks kergelt öeldes halvasti, hüppasin veidi üle 11 meetri.
Kuulijännis tuleb siis kuulitõukeringi servalt kahe jalaga maas olles, kahe käega jalgade vahelt visata kuuli nii kaugele kui suudad. Minu rekordiks on seal 13.9(4,6,7,8?) :D Seekord tuli 13.91 millega võib küll rahule jääda, kuid juba ammu ootan seda maagilise 14 meetri piiri ületamist.
Viimaseks oli varbseinal kõhulihased, kus tuleb varbseinal rippes tõsta jalgu pea kohale pulga pihta nii mitu korda, kui võimalik. Rekordiks seal mul 9, seekord tuli 8 kordust.
Teisel päeval tegin ma iseseisvalt trenni ning nagu eespool mainitud, sain teha mõned madalstardid pakkudelt koos Õilme Võro ning Annika Sakkariasega. Pani ikka rohkem pingutama küll, kui nii kiired jalad kõrvalradadel.
Järgmine võistlus ootab ees mind juba homme, 31.mail kui toimuvad Gustav Sule mälestusvõistlused, kus jooksen enda seni tugevaimat distantsi 200 meetri jooksu. Jooks ise on alles õhtul kell 19.35. Eks me homme näeme mis tuleb, aga ootan jooksu juba väga, sest selline suur võistlemisisu on peale tulnud viimaselajal jälle!
Reedene võistlus ei ole sel nädalal veel kõik, sest pühapäeval osalen ka Viljandis Eesti teatejooksude meistrivõistlustel, kus olen tiimis nii 4x100m jooksus kui ka Väike-Rootsi teatejooksus 400m jooksjana.
9.juunil toimuvad juba noorte karikavõistlused, kus olen ka suure tõenäosusega stardis.